gf-ajalehed

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Hea Toidu Festival - Grillfest 2008

7. juuni südaöösel lõppenud toidukultuuri festival "Hea Toidu Festival – Grillfest" tõi kokku palju inimesi üle Eesti. Juba festivali alguses jagus publikut iga festivalilava ette, nii lapsed kui noored möllasid Juku mängumaal või harjutasid kätt laste esmaabitelgis. Sagimist oli nii Hea Toidu Laada alal kui ka võistluste territooriumil. Suur ja sisukas rahvapidu lõppes südaöösel Arnika ilutulestikuga Türi järvel.

Pildigalerii

Grillfest 2008

Festivali raames toimus kolm toiduvalmistamise suurvõistlust ja üleriigiline kalapüügivõistlus, mille tulemustega on võimalik tutvuda lehel allpool vastava võistluse logol klikkides.

“Festival kulges ootuspäraselt rõõmsalt ja turvaliselt ning ilmataat oli ka sel aastal toidusõprade poolt”, ütles festivali peakorraldaja Auris Rätsep.

“Hea Toidu Festival – Grillfest” algas rahvarongkäiguga Türi pritsumajast, mille ees kandsid maailmas tuntud grillimeistrid Türi Pritsumehed lisaks sümboolsele võistlustulele ka üheksa aasta vanust Grillfesti paraadlippu. Päeva jooksul said kohalolijad nautida sisukat kultuuri-ja meelelahutusprogrammi ning toimusid erinevad toiduteemalised koolitused. Festivalil pakutavat toidukaupa oli võimalik nautida nii kohapeal kui ka ”Hea Toidu Laada” alalt koju kaasa osta.

Piletita toimuva festivali sissepääsude juures toimus sümboolne rahvaloendus, kus festivalikülastajatel oli võimalus annetada üks kroon Türi kiriku uue kella jaoks.

”Grillfest kulges märkimisväärsemate intsidentideta ja arvestades publikuarvu, oli korrarikkumiste arv ka sel aastal praktiliselt olematu”, lausus Lääne Politseiprefektuuri Paide politseijaoskonna vanemkonstaabel Toomas Nerep. ”Kaks last vajasid festivali Juku Mängumaal arstiabi, kuid seda juhtub mängivate lastega ikka”, lisas festivali teenindanud kiirabiarst Mare Liiger.

Küsitletud külastajad hindasid Grillfesti mullusest paremaks, uhkemaks ja suursuguseks, kus tegevust leidus igale maitsele ja kogu perele. Traditsiooni kohaselt pandi festivali järgmise aasta toimumiskoht paika rahvahääletuse tulemusel enne peaesineja lavale astumist – rahvas nimetas 2009. aasta festivali toimumiskohaks üksmeelselt Türi.

Festivali korraldas MTÜ Toidukultuuri eest koostöös Türi vallavalitsusega.

Grillfesti külastajad annetasid Türi kirikule üle 8300 krooni

Grillfesti kolmes peaväravas viidi läbi "rahvaloendus", mille käigus korjasid vabatahtlikud aktivistid festivalile saabujatelt 1 krooni, kokku koguti 8321 krooni.

"Raha panemine spetsiaalsetesse korjandusämbritesse oli vabatahtlik ja nii oli inimesi, kes üldse rahvaloenduses ei osalenud. Samas pani mõni festivali külastaja ämbrisse 100 krooni, pandi ka dollareid ja eurosid. Kõige eksootilisem raha oli gruusia 1 Larine rahatäht," rääkis vabatahtlikuna korjanduses osalenud Ann Poolma Türilt.

"Rahvaloenduse korraldamiseks oli ka praktiline vajadus, et saada täpsemat infot külastajate arvu kohta," täpsustas Grillfesti korraldaja Auris Rätsep. Idee rahvaloenduseks saadi Kuusalu mailaadalt, kus saabujad panid kastidesse 1 krooni, kuid antud raha jäi korraldajatele. "Otsustasime ühendada kasuliku meeldivaga ja nii leppisime kirikuõpetaja Teet Hanschmidtiga juba aegsasti kokku, et annetatav raha läheb Türi kiriku kellade korrastamiseks, sest kelladest on rõõmu kõikidele Türi elanikele ja külalistele nagu festivalist endastki. Kogutud 8321 krooni on EELK Püha Martini Koguduse arvelduskontole üle kantud", rääkis Rätsep.

Arvutuste kohaselt annetas raha iga teine festivali külastaja, seega külastas sel aastal Grillfesti samas suurusjärgus inimesi kui mullu ligikaudu 16000.

Kohtumiseni järgmisel Grillfestil!

Auris Rätsep
Festivali korraldaja
Telefon 5043000
E-mail: festival@grillfest.ee