• Oodatud on nii suured kui väikesed
  • Toidulaat
  • Üleriigiline Kalapüügivõistlus - Kalake
  • N-Euro festivali pealavala aastal 2014
  • Toiduvalmistamise võistlused
  • Söömapüha peab ikka olema

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2020

12.-13. juuni 2020 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Suurtoetaja

Eesti Grilliliit korraldab rahvusvahelise protestimarsi

Fotol: Protestimarsi juhtgrupp liikumisharjutusi tegemas, mida juunikuus Pärnus toimuvas laagris õpetatakse kõikidele protestimarsil osalejatele.

Eesti Grilliliidu avalik pöördumine, 01.04.2018

Hiljuti sai teatavaks, et Euroopa Liit keelab ära krõbedaks küpsetatud kartulid. Alates 1. aprillist on EL liikmesriikides keelatud toiduainete pruunistamine lahtisel tulel selliselt, et toidule tekiks grilliresti muster. Uus piirang puudutab nii toitlustusettevõtteid kui ka kodumajapidamisi. Direktiivi täitmise eest vastutavad liikmeriikide päästeametid, kellel on kohustus grillid lihtsalt kustutada, sealjuures rikutud toiduainete maksumust ei hüvitata.

Eesti Grilliliidu asutajaliige ja kõneisik Enn Tobreluts: "Grillimist Euroopa Liidus veel täielikult ei keelustata, aga selle määruse tulemusena on nüüdsest tegemist pooliku ehk lõpetamata grilliprotsessiga, ladina keeles on see grillus interruptus. Eesti grillikogukonnal on selline jama ajanud kopsu üle grillitud maksa ja seepärast kavandame rahvusvahelist protestimarssi. Veel pole täpselt teada kuhu marsime, aga oleme jõud ühendanud ka kartulipraadijatega üle kogu Euroopa, nii tuleb meil suurem ja pikem ühine jalutuskäik. Protestimarsi harjutuslaagrisse on oodatud kõik grilli- ja praekartulisõbrad. Marsi proovi teeme ühises treeninglaagris 8. ja 9. juunil Pärnus Vallikääru aasal Grillfestil kell 11-23, sest seal on piisavalt ruumi ja kõik grilli- ja toidusõbrad koos. Laagrisse registreerimine toimub Eesti Grilliliidu Facebooki lehel, käsolevat üleskutset jagades ja laikides."

Grillfesti programmijuht Auris Rätsep: "Võib arvata, et eriti jaanipäeval läheb ametnike ja grillijate vahel lõkkeplatsidel suuremaks madinaks, mis teisalt oma vaatemängulisuses võib olla ühe korraliku Eesti jaanipeo programmiline osa, mille tulemusena saab esinejate arvelt kulusid kokku hoida. Nii on igal kehval asjal ka helgem pool."

Lisainfo: protestimarss@grillfest.ee

Fantaasiavooru võidutöö 2 - Reola Gaas - Suve magus maitse - foto Eesti Grilliportaal www.grillfest.ee.jpg